چنانچه سقط جنین به طور غیر ارادی و ناگهانی مخصوصاً در ماه های اول بارداری اتفاق بیفتد چون امری عادی است اغلب عارضه جسمی جدی به دنبال ندارد.

بیشتر بخوانید

عفونت واژن به معنی التهاب های قسمت داخلی رحم می باشد که می تواند موجب بروز بیماریهای مختلفی گردد.عده زیادی از خانم ها معتقدند که یکی از دلایلعفونت رحم داشتن رابطه جنسی است، در صورتی این چنین نیست. رابطه جنسی می تواند این عفونت و بیماری را انتقال دهد. اما خانم های هستند که رابطه جنسی نداشته  اند اما دچار عفونت رحم می شده اند.

بیشتر بخوانید

یکی از انواع جراحی های زیبایی واژن ، عمل جراحی لابیاپلاستی است که بر روی لابیا یا همان لبه های اطراف واژن که برای ایجاد تقارن بین لبه های واژن انجام می شود.

بیشتر بخوانید

قاعدگی یکی از فرآیندهای اساسی در بدن زن است و این فرایندی است که به موجب آن یک زن می تواند باردار شود! این دوره ماهانه به طور کلی منظم است و یک دوره 28 روزه می باشد .

بیشتر بخوانید

ژنیکولوژی به عنوان شاخه ای از علوم پزشکی است. ژنیکولوژی به مطالعه ی بیماری های دستگاه تناسلی زنان می پردازد.در واقع ژنیکولوژی از دو واژه ی ژنیکو (Geneco) به معنای زن و (Logy) به معنی مطالعه گرفته شده است.

بیشتر بخوانید

درمان اصلی برای اختلال واژینیسموس روان درمانی می باشد زیرا علت آن روانی بوده و معمولا اختلال عضوی وجود ندارد. روان درمانی شامل صحبت کردن با مشاور و درمان شناختی و مثبت کردن ذهن بیمار می باشد.

بیشتر بخوانید

برای برخی از زنان، عضلات واژن در طول نفوذ به واژن به طور غیراختیاری یا به طور مداوم منقبض می شوند. این واژینیسم نامیده می شود. انقباضات می توانند از مقاربت جنسی جلوگیری کنند یا آن را بسیار دردناک کنند.

بیشتر بخوانید

با وجودی‌که بسیاری از خانم‌ها درخواست زایمان اپیدورال (داروهای مسکن درد) دارند تا زایمان راحت‌تری داشته باشند، خیلی‌ها زایمان طبیعی را انتخاب می‌کنند.

بیشتر بخوانید

قرص‌های LD که مهم‌ترین کاربرد آن پیشگیری از بارداری است از سنین باروری تا یائسگی مورد استفاده خانم‌ها قرار می‌گیرد. میزان مصرف قرص های “قرص ضدبارداری” به منظور جلوگیری از حاملگی های ناخواسته در سرتاسر دنیا بسیار زیاد است.

بیشتر بخوانید

خانم‌ها در زمان بارداری تغییرات جسمی و روانی متنوعی را تجربه می‌كنند و استرس در بارداری نیز از این قاعده مستثنی نیست.استرس در دوران بارداری پیامدهای مخربی برای کودک خواهد داشت.

بیشتر بخوانید

اغلب سقط جنین در دو ماهگی بسیار شایع است.بسیاری از حاملگی ها قبل از اینکه زنان حتی متوجه بارداری شوند، با سقط جنین غیر عمدی به ویژه سقط دردوماهگی پایان می یابد.

بیشتر بخوانید

16735

بازدید

شیردهی نوزاد اغلب برای خالی کردن سینه ها و جلوگیری از پر شدن آن ها استفاده می شود.ایده آل ترین حالت برای شیردادن به نوزاد این است که مادر خود به او شیر دهد.

بیشتر بخوانید

بسیاری از مردم هنگامی که با یک زن باردار روبرو می شوند از جنسیت جنین میپرسند ونخستین سوالشان این است که فرزندش پسر است یا  دختر، علاوه بر این خود والدین نیز علاقه دارند در روزهای اولیه از جنسیت جنین مطلع شوند

بیشتر بخوانید

حرکات جنین یا اصطلاحاً لگد زدن او برای زنانی که بارداری دوم یا چندم خود را تجربه می‌کنند، زودتر از کسانی که بارداری اول خود را تجربه می‌کنند، قابل لمس است.

بیشتر بخوانید

هیستروسکوپی واژینال روشی است که از طریق آن بررسی درون رحم انجام می شود.هیستروسکوپی نوعی جراحی سر پایی بدون نیاز به بستری است که به پزشک اجازه می دهد داخل حفره ی  رحم شما ببیند.

بیشتر بخوانید

تغییرات حوالی یائسگی و یائسگی عمدتاً مربوط به تغییرات هورمونهای تخمدان میباشد. دوران قبل از یائسگی از 8-2 سـال قـبل از یـائسـگی شـروع میشـودو تا یکسال پس از آخرین دوره پریود قـاعـدگـی طـول میکشـد.

بیشتر بخوانید

بی‌اختیاری ادرار در زنان به خروج غیرارادی ادرار اطلاق می‌شود. بی‌اختیاری ادرار ناشی از فشار به علت ضعیف بودن عضلات ناحیه لگن رخ می‌دهد.

بیشتر بخوانید

مل لابیاپلاستی نوعی از جراحی زیبایی زنان برای بهبود ظاهر دستگاه تناسلی می باشد. در عمل جراحی لابیاپلاستی بافت هایی از لبه های واژن برداشته شده و قرینه بین آنها ایجاد می شود.

بیشتر بخوانید

گام نخست در مراقبت های بارداری شما با مراجعه به پزشک متخصص و انجام معاینات لازم دوران بارداری تأمین خواهد شد. سلامت بارداری مستلزم مراقبت های سه ماهۀ اول بارداری، مراقبت های سه ماهۀ دوم بارداری و مراقبت های سه ماهۀ سوم بارداری است. 

بیشتر بخوانید

اولین گام در در زمان بروز مشکلات جنسی زنان این است که ریشه آن را بشناسیم. بسیاری از زنان در برهه ای از زندگی خود با مشکلات جنسی مواجه می شوند.

بیشتر بخوانید

نوع دو اغلب تبخال های تناسلی ایجاد می کند و تماس با آن اغلب مربوط به بعد از بلوغ و شروع فعالیت جنسی می شود و اصولا تبخال های تناسلی جزء بیماری های انتقال یابنده از راه تماس جنسی تقسیم بندی می شوند.

بیشتر بخوانید