۱۳۹۸/۱۱/۲۹

دلايل ناباروری

دلايل مختلفي برای ناباروري مردان و زنان وجود مي​آورد. در اين شرايط متخصصان پس از 12 بار تکرار و تلاش براي بچه​دار شدن زوج، در صورت عدم نتيجه، اعلام مي​کنند که احتمال ناباروي آنها وجود دارد و آنها براي درمان بايد اقدام کنند.

بیشتر بخوانید

سزراین روشی برای حفظ سلامت مادر و کودک است. در مورد این پرسش که چه زمانی از سزارین برای بدنیا آوردن نوزاد استفاده می شود باید گفت که دلایل مختلفی از جمله عوارض بارداری یا به علت اینکه زایمان قبلی با سزارین انجام شده است،می تواند بر انتخاب زایمان به روش سزارین دلالت کند.

بیشتر بخوانید

قرص های ضد بارداری داروهای خوراکی هستند که از بارداری جلوگیری می کنند. انواع قرص های جلوگیری از بارداری وجود دارد که خواص و مضرات خاص خود را دارند. قرص های خوراکی داروهای هورمونی هستند که ممکن است ترکیبی از هورمون های استروژن، پروژستین یا پروژسترون را داشته باشند.

بیشتر بخوانید

انواع روش های جلوگیری از بارداری به نسبت گذشته بسیار متنوع تر است و انتخاب های بسیاری برای جلوگیری از بارداری وجود دارد که بسته به شرایط موجود می توان آن را انتخاب نمود. انتخاب روش مناسب پیشگیری از بارداری و تأثیر هر کدام از این روش‌ها بر سلامت‌ بسیار حائز اهمیت است.

بیشتر بخوانید

مدت بارداری در یک مادر حامله به سر رسیده و هیچ چیز غیرطبیعی در بدن او دیده نمی شود. در بسیاری از زنان باردار، وقت مقرر 9 ماهه دوران بارداری به پایان رسیده، اما به علت دلایلی نامعلوم بدون این که نوزادی به دنیا بیاید، روزهای اضافی هم در حال گذر هستند.

بیشتر بخوانید

۱۳۹۸/۱۱/۲۳

یائسگی چیست؟

یائسگی زنان یا منوپوز یک فرآیند فیزیولوژیک است که در دوره ی خاصی از زندگی زنان اتفاق می افتد. با بالا رفتن سن در خانم‌ها تخمدان‌ها نسبت به قبل هورمون های کمتری تولید می کنند که این امر موجب می شود به تدریج قاعدگی‌های فرد نامنظم ‌شود و پس از تجربه ی یک دوره ی نامنظم، قاعدگی به طور کامل متوقف می‌شود.

بیشتر بخوانید

۱۳۹۸/۱۱/۲۳

ختنه زنان

ختنه زنان به معنی بریدن یا مسدود کردن قسمتی از آلت تناسلی زنانه است.بر خلاف ختنه پسران که از نظر پزشکی و بهداشتی نظرات مثبتی در حمایت از آن وجود دارد ولی ختنه زنان هیچگونه پیامد مثبتی برای آن‌ها ندارد.

بیشتر بخوانید

سقط جنین یعنی خاتمه دادن به بارداری از طریق برداشتن جنین از رحم یک زن، که این عمل با دو روش جراحی و مصرف دارو صورت می‌گیرد. علت سقط جنین متفاوت است، گاهی یک بیماری و یا اختلالات هورمونی منجر به سقط می شود. اغلب سقط‎ ها در اوایل حاملگی و زمانی که جنین نابالغ است، صورت می‎گیرد.

بیشتر بخوانید

۱۳۹۸/۱۱/۲۱

کیسه آب دور جنین

کیسه آب کیسه ای نازک و بسیار مستحکم است که دور جنین را احاطه می کند و جنین و مایع آمنیون و جفت و بندناف داخل آن قرار دارند. کیسه آب از سه ماهگی به بعد به دیواره های رحم می چسبد و از 2 لایه به نام کوریون و آمنیون تشکیل شده است.

بیشتر بخوانید

بررسی تمامی مشکلات جسمی و روحی دروران بارداری و تاثیرات آنها بر روی جنین

بیشتر بخوانید

چنانچه سقط جنین به طور غیر ارادی و ناگهانی مخصوصاً در ماه های اول بارداری اتفاق بیفتد چون امری عادی است اغلب عارضه جسمی جدی به دنبال ندارد.

بیشتر بخوانید

عفونت واژن به معنی التهاب های قسمت داخلی رحم می باشد که می تواند موجب بروز بیماریهای مختلفی گردد.عده زیادی از خانم ها معتقدند که یکی از دلایلعفونت رحم داشتن رابطه جنسی است، در صورتی این چنین نیست. رابطه جنسی می تواند این عفونت و بیماری را انتقال دهد. اما خانم های هستند که رابطه جنسی نداشته  اند اما دچار عفونت رحم می شده اند.

بیشتر بخوانید

یکی از انواع جراحی های زیبایی واژن ، عمل جراحی لابیاپلاستی است که بر روی لابیا یا همان لبه های اطراف واژن که برای ایجاد تقارن بین لبه های واژن انجام می شود.

بیشتر بخوانید

قاعدگی یکی از فرآیندهای اساسی در بدن زن است و این فرایندی است که به موجب آن یک زن می تواند باردار شود! این دوره ماهانه به طور کلی منظم است و یک دوره 28 روزه می باشد .

بیشتر بخوانید

ژنیکولوژی به عنوان شاخه ای از علوم پزشکی است. ژنیکولوژی به مطالعه ی بیماری های دستگاه تناسلی زنان می پردازد.در واقع ژنیکولوژی از دو واژه ی ژنیکو (Geneco) به معنای زن و (Logy) به معنی مطالعه گرفته شده است.

بیشتر بخوانید

درمان اصلی برای اختلال واژینیسموس روان درمانی می باشد زیرا علت آن روانی بوده و معمولا اختلال عضوی وجود ندارد. روان درمانی شامل صحبت کردن با مشاور و درمان شناختی و مثبت کردن ذهن بیمار می باشد.

بیشتر بخوانید

برای برخی از زنان، عضلات واژن در طول نفوذ به واژن به طور غیراختیاری یا به طور مداوم منقبض می شوند. این واژینیسم نامیده می شود. انقباضات می توانند از مقاربت جنسی جلوگیری کنند یا آن را بسیار دردناک کنند.

بیشتر بخوانید

با وجودی‌که بسیاری از خانم‌ها درخواست زایمان اپیدورال (داروهای مسکن درد) دارند تا زایمان راحت‌تری داشته باشند، خیلی‌ها زایمان طبیعی را انتخاب می‌کنند.

بیشتر بخوانید

قرص‌های LD که مهم‌ترین کاربرد آن پیشگیری از بارداری است از سنین باروری تا یائسگی مورد استفاده خانم‌ها قرار می‌گیرد. میزان مصرف قرص های “قرص ضدبارداری” به منظور جلوگیری از حاملگی های ناخواسته در سرتاسر دنیا بسیار زیاد است.

بیشتر بخوانید

خانم‌ها در زمان بارداری تغییرات جسمی و روانی متنوعی را تجربه می‌كنند و استرس در بارداری نیز از این قاعده مستثنی نیست.استرس در دوران بارداری پیامدهای مخربی برای کودک خواهد داشت.

بیشتر بخوانید

اغلب سقط جنین در دو ماهگی بسیار شایع است.بسیاری از حاملگی ها قبل از اینکه زنان حتی متوجه بارداری شوند، با سقط جنین غیر عمدی به ویژه سقط دردوماهگی پایان می یابد.

بیشتر بخوانید

26613

بازدید