همانطور که اثر سن یا عدم مراقبت های پوستی بر صورت‌ خود را نشان می‌دهد، اندام‌های زنانه هم مشمول سن و سال و یا تغییرات ظاهری زودهنگام قرار می‌گیرند واین موضوع می‌تواند افزایش عمل‌های جوان سازی را توجیه کند. جراحی های زیبایی زنان (جوانسازی واژن) با افزایش اعتماد به نفس و حس اطمینان بخشی امروزه مورد توجه قرار گرفته است و گامی مطمئن در بهبود کیفیت زندگی زناشویی است.

بیشتر بخوانید

وضعیت جسمی مادر و کودک ، مراقبت ها، سونوگرافی‌ها و نظر پزشک در انتخاب درست روش زایمان اعم از طبیعی یا سزارین تعیین کننده خواهد بود .آگاهی از روند زایمان طبیعی به شما کمک می‌کند تا روش‌های کاهش درد زایمان را بهتر بشناسید و آمادگی بیشتری برای آن داشته باشید. عمل سزارین با توجه به وضعیت سلامت زنان باردار و کودکشان، گاهی انتخاب درستی برای زایمان است.

بیشتر بخوانید

مراقبتهای دوران بارداری شامل برنامه ی جامعی است که طبق آن زنان باردار مورد مراقبت و آموزش قرار می گیرند. پزشک متخصص زنان و زایمان با زیر نظر داشتن روند دوران بارداری ،مراقبت جسمی و حمایت روحی از زن باردار و دادن آموزشهای لازم متضمن سلامت جسمی مادر و نوزاد خواهد بود.

بیشتر بخوانید

لاپاراسکوپی و هيستروسكوپي ، روش های جراحی تشخیصی و درمانی هستند. برای خانم ها در رحم و تخمدانها بمنظور تشخیص شرایط غیر طبیعی رحم بکار می رود ،از طریق واژن داخل حفره رحم مشاهده و در صورت وجود زائده با کمک وسیله ای که به ان دوربین مخصوصی وصل است بررسی می شود و نسبت به اعمال جراحی سنتی باز دارای مزایای بیشماری اعم از خونریزی کم تر، تسریع در زمان بهبودی و کوتاه بودن مدت زمان بستری برای زنان به دنبال دارد.

بیشتر بخوانید