شایع ترین علائم بارداری پیش از انجام آزمایش بارداری

شایع ترین علائم بارداری پیش از انجام آزمایش بارداری چیست

تنها راه قطعی برای اثبات بارداری آزمایش خون است، اما برخی علائم بارداری وجود دارد که میتواند شما را راهنمایی کند. که باردار هستید.در واقع هر چه زودتر به بارداری خود پی ببرید، بهتر می توانید مراقبت های دوران بارداری را انجام دهید.توجه داشته باشید که علائم بارداری هر خانمی مشابه خانم دیگر نیست، حتی علائم از یک بارداری نسبت به بارداری دیگر در یک شخص متفاوت است.

برخی از علائم بارداری

- از اولین علائم بارداری داشتن حالت تهوع است که معمولا از قبل از پریود نشدن خود را نشان میدهد و تا اواخر سه ماهه اول ادامه دارد. شما احساس سرگیجه، ضعف میکنید و دوست دارید که همیشه استراحت کنید. گاهی ممکن است شما در تمام طول روز احساس تهوع داشته باشید اما گاهی اوقات فقط صبح ها حالت تهوع دارید.

- پریود نشدن نیزاز علائم بارداری است که شما را به فکر می اندازد که ببینید باردار هستید یا نه؟ اما قبل از اینکه ببینید پریود شده اید یا نه علایم دیگر از بارداری شما خبر میدهد که اگر این علائم  را داشتید با پریود نشدن، بارداری شما قطعی تر میشود.

( علائم بارداری( تاخیر در عادت ماهانه

شایع ترین علائم بارداری | علائم بارداری


.     
- یکی دیگر از علائم بارداری قبل از پریود شدن بالا رفتن دمای بدن است که معمولا یکی از علائم هشداری بارداری است. یک یا دو هفته قبل از تخمک گذاری دمای بدن شما در حدود ۹۷.۲ تا ۹۷.۷ درجه فارنهایت است. که این درجه حرارت نرمال قبل از تخمک گذاری است. یکی دو روز بعد از تخمک گذاری دمای بدن شما ۰.۴ تا ۱ درجه افزایش می یابد. بعد از پریود شدن این دما به حالت نرمال بر می گردد. اما اگر باردار شدید دما بالا باقی می ماند.
بیزاری ناگهانی  از برخی غذاها و حساسیت به برخی بوها که منجر به حالت تهوع می شود از علائم بارداری است.

- تغییر سینه ها هم یکی از علائم بارداری قبل از پریود است. در آغاز عروق خونی در سینه ها رشد کرده و بزرگتر می شود. زمانی که شما باردار میشوید  هورمون ها سیگنال هایی را به سینه می فرستند و سینه های شما  را برای ۴۰ هفته بارداری آماده می کنند. نوک سینه دارای خطوط قهوه ای تیره میشود و بزرگتر شده و نوک آن تیره تر میشود.علائم درد، بزرگ شدن و حساس شدن تقریبا تا چند هفته بعد از پریود نشدن ادامه دارد.

- تنگی نفس نیز از دیگر علائم بارداری ست و ممکن است در هفته های اول سه ماهه اول بارداری دچار کوتاهی تنفس شوید که بدلیل افزایش جریان خون و نیاز بیشتر به اکسیژن است. 

- در اوایل بارداری برخی از زنان ممکن است متوجه ترشحات شیری رنگ و غلیظ و بدون بو از واژن شوند.این اتفاق در هفته اول بارداری رخ میدهد، چراکه دیواره واژن ضخیم تر می شود و این ترشحات ممکن است در طول بارداری رخ دهد.

- در طی بارداری تغییر حالات روحی بسیار رایج است، بخشی از آن ناشی از تغییرات هورمونی است که سطوح انتقال دهنده‌های عصبی در مغز را تحت تاثیر قرار می‌دهد. افراد مختلف به شیوه‌های متفاوتی به این تغییرات پاسخ می‌دهند. برخی از زنان باردار دچار احساسات شدید، هم خوب و هم بد می‌شوند؛ و برخی دیگر احساس اضطراب و افسردگی می‌کنند.خستگی مفرط نیز از علائم بارداری است بگونه ای که دوست دارید مدام بخوابید. سردرد نیز میتواند ناشی از تغییرات هورمونی باشد و در طول بارداری رخ دهد.

- تغییرات هورمونی در اوایل بارداری ممکن است باعث احساس نفخ شود، مشابه احساسی که برخی از زنان درست قبل از عادت ماهانه دارند. به این علت برخی از لباس‌هایتان ممکن است تنگ‌تر از حالت معمول گردد، حتی در همان اوایل که رحم هنوز نسبتا کوچک است.

- یکی دیگر از علائم بارداری داشتن یبوست است که بدلیل افزایش سطح پروژسترون در دوران بارداری، غذا مدت طولانی تری در معده و روده می ماند و آب غذا کاملا جذب شده و باعث سفت شدن مدفوع می شود.

- مدت کوتاهی پس از بارداری، تغییرات هورمونی زنجیره‌ای از اتفاقات را در پی دارد که موجب افزایش جریان خون از کلیه‌ها می‌گردد. همین امر باعث می‌شود که که مثانه سریع‌تر پر شود، بنابراین اغلب به دفع ادرار بیشتری نیاز دارید. این نشانه ممکن است در اوایل هفته ششم از سه‌ ماهه‌ی اول بارداری شروع شود.

- یکی دیگر از نشانه های اولیه حاملگی سر درد هایی است که باز هم بخاطر تغییر میزان هورمون در بدن شما ایجاد شده است

 

دکترمتخصص زنان و زایمان در نوین سلامت 

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

گزارش

نظرات کاربران

نظر دهید