تنگ کردن واژن

عمل جراحی پرینورافی | تنگ کردن واژن

آشنایی با تنگ کردن واژن با عمل جراحی پرینورافی

آناتومی واژن زن مانند سایر اندام بدن در طی زمان دستخوش تغییراتی می شود . مهم ترین و شایع ترین علل این تغییرات مربوط به رابطه جنسی و زایمان می باشد که اندازه آن را بزرگ می کند. پرینورافی یا تنگ کردن واژن نوعی از جراحی زیبایی زنان میباشد. پرینورافی باعث بهبود روابط زناشویی میشود. در رابطه جنسی لذت بردن و به ارگاسم رسیدن از مسائل مهمی است که مورد توجه طرفین میباشد .

پرینورافی چیست؟

پرینورافی یا تنگ کردن واژن عملی است که برای ترمیم پرینه بر روی بانوانی انجام میشود که دهانه واژنشان گشاد و شل شده است و این گشادی واژن به ضعف ساختارهای نگهدارنده لگن یا افتادگی رحم منجر شده است.پرینورافی حس را در زمان جنسی کاهش نمیدهد بلکه عمل تنگ کردن واژن باعث میشود هردوطرف رابطه لذت بیشتری از رابطه زناشویی ببرند.

تغییرات واژن

در واژن قسمتی به نام پرینه وجود دارد که بین رکتوم و واژن قرار گرفته است . در صورتی که این قسمت آسیب ببیند یا پاره شود بر اندازه دهانه ورودی واژن تاثیر گذاشته و گشادتر از حالت عادی می شود. پرینورافی برای تنگ کردن واژنی انجام می گیرد که به دلیل انجام رابطه و یا انجام زایمان طبیعی ، کاهش وزن، افزایش سن باعث آسیب  به پرینه ،گشادی واژن و افزایش چروک شود.

اقدامات لازم قبل از جراحی پرینورافی

انجام آزمایشات ضروری مانند تست پاپ اسمیر

درمان هرگونه عفونت های باکتریال یا قارچی واژن قبل از جراحی در غیراین صورت امکان عفونت زخم بعد از جراحی وجود دارد.

واژن

عمل پرینورافی

نحوه ی انجام عمل پرینورافی

در عمل پرینورافی  پزشک دیواره های پشتی واژن رابهم نزدیک کرده و آنها را به یکدیگر وصل می کند و با این جراحی، واژن تنگ خواهد شد. مدت زمان انجام عمل حدود یک ساعت خواهد بود. این عمل تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام می پذیرد. بهبودی بعد از عمل معمولا یک هفته طول می کشد. اما بهتر است که تا یک ماه مقاربت انجام نشود. پرینورافی را می توان بلافاصله بعد از زایمان انجام داد و با زدن چند بخیه توسط پزشک واژن تنگ خواهد شد. در صورتی که نیاز باشد عمل پرینورافی همزمان با عمل لابیاپلاستی (تغییرشکل ظاهری لبه داخلی و یا لبه بیرونی واژن) انجام شود.

جوانسازی واژن با لیزر، به یکی از محبوب‌ترین روش‌های تنگ کردن واژن تبدیل شده است و دقت عمل را بالا می برد. جوانسازی واژن، برای گروه‌های مختلفی از خانم‌ها مفید است؛ نه تنها برای یک گروه خاص. شل شدن عضلات واژن یا به اصطلاح گشادی واژن پس از زایمان طبیعی، کاهش وزن شدید، افزایش سن و آسیب‌دیدگی ساختار اندام تناسلی مشاهده می‌شود. در تمام موارد ذکر شده، می‌توان از لیزر مونالیزا برای داشتن واژن تنگ بهره‌مند شد.

بر طبق مطالعات انجام شده میزان رضایت بیماران بعد از انجام این عمل بسیار بالا می باشد و انجام جراحی عمل تنگی واژن علاوه بر افزایش اعتماد به نفس فرد، باعث بهبود روابط زناشویی وی نیز شده است.

  تست پاپ اسمیر، درمان عفونت های واژینال قارچی و باکتریایی اقدامانی هستند که قبل از انجام جراحی پرینورافی باید انجام شود.

دکترمتخصص جراحی زنان و زایمان در نوین سلامت 

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

گزارش

نظرات کاربران

نظر دهید