زایمان طبیعی و سزارین

وضعیت جسمی مادر و کودک ، مراقبت ها، سونوگرافی‌ها و نظر پزشک در انتخاب درست روش زایمان اعم از طبیعی یا سزارین تعیین کننده خواهد بود .آگاهی از روند زایمان طبیعی به شما کمک می‌کند تا روش‌های کاهش درد زایمان را بهتر بشناسید و آمادگی بیشتری برای آن داشته باشید. عمل سزارین با توجه به وضعیت سلامت زنان باردار و کودکشان، گاهی انتخاب درستی برای زایمان است.

آمادگی برای زایمان طبیعی

 هورمون‌های بارداری از شروع بارداری با شل کردن عضلات، به مرور بدن را برای زایمان آماده می‌کند. اگر شما نیز با بدنتان همراه شوید و به مرور خودتان را از لحاظ جسمی آماده کنید، می‌توانید مدت فرایند زایمان و دردهای آن را کاهش دهید. تغذیۀ مناسب، ورزش، شرکت درکلاس های آمادگی برای زایمان و آمادگی روانی بدن شما را به مرور برای یک زایمان راحت آماده می‌کند.

قبل از زایمان طبیعی اولین نکته انتخاب محل زایمان است. همچنین باید برای تولد نوزاد برنامه ریزی لازم را انجام دهید. باید در انتخاب متخصص زنان و زایمان دقت لازم را داشته باشید تا بتوانید بهترین جراح زنان را انتخاب نمایید و زایمانی موفقیت آمیز را تجربه نمایید.

سزارین

درانجام عمل سزارین، نوزاد از طریق واژن مادر به دنیا نمی آید، بلکه طی یک عمل جراحی متولد می شود. پزشک دیواره شکم و رحم را می شکافد و نوزاد و جفت را بیرون می کشد. سپس دیواره شکم و رحم مجدداً سر جای خود بخیه می شوند. مادر برای سزارین باید بیهوش بشود. دلایل اصلی برای انجام عمل سزارین گاهی در همان ابتدای بارداری یا گاهی در پایان دوران بارداری مشخص می شود. گاها مادر نیز از ترس درد زایمان سزارین را به روش زایمان طبیعی ترجیح می دهد.

به اشتراک بگذارید :